اگر کالای شما امکان ورود به بازرهای بین المللی را داشته باشد، فروش در این بازارها به شما امکان درآمد ارزی را فراهم خواهد کرد. درآمد ارزی هم یعنی پایداری ارزش پول و سود بیشتر.
​​​بازارهای بین المللی نسبت به بازارهای داخلی از ثبات بیشتری برخوردار هستند. با داشتن اطلاعات و قوانین این بازارها میتوانید از مزایای این بازارها استفاده کنید.
هر استراتژی ورود به بازارهای بین المللی که انتخاب کنید، ریسک و سختی های خود را دارد. اما به یاد داشته باشید هیچ مکانی بهتر از بازار بین الملل پایدار نبوده و در بدترین شرایط هم دچار افول نمی شود.
معرفی یک برند در بازارهای خارجی و قرار گرفتن محصولات این برند کنار برند های مطرح بازارهای بین المللی، باعث پیشرفت و نشان دهنده ی قدرت یک برند است.

صادرات به ترکیه از ایران
چرا ترکیه؟ 

کشور ترکیه با داشتن چمعیت نزدیک به ۸۵ میلیون نفر بازار بزرگی با سلیقه های متفاوتی را شامل میشود.  
نسبت بازار آنلاین به کل خرده فروشی ها نزدیک به ۸.۸ درصد میباشد. در رابطه با ایران این درصد ۳.۲ درصد است. این نشان دهنده ی میزان نفوذ بازار آنلاین بین مردم ترکیه میباشد. 
رابطه ی خوب بین ایران و ترکیه مسیر را برای صادرات به این بازار فراهم میکند. کسب درآمد به لیر با توجه به وضعیت فعلی ریال نیز از مزیت های فروش در ترکیه است. 
امکان دسترسی به چندین فروشگاه و مارکت پلیس که در دنیا نیز شاخص هستند از مزیت های فروش در ترکیه است. ترندیول، هپسی بورادا، n11 و آمازون از پرمراجعه ترین سایت های ترکیه هستند.

مزایای تجارت خارجی

موجب رشد شرکت های بین المللی می شوند

تجارت بین المللی عملکرد مالی را بهبود می بخشد

پایدار بودن بازارهای بین الملل

شهرت برند در سطح بین الملل

ورود به فناوری و صنایع جدید

همکاری با شرکای خارجی و بین المللی

1

2

3

4

5

6

مارکت پلیس های ترکیه 

مارکت پلیس ترندیول بزرگترین خرده فروش آنلاین ترکیه است که در رقابت با آمازون ترکیه نیز گوی سبقت را ربوده است. این برند به غیر از ترکیه در چندین و چند کشور دیگر دنیا نیز فروش دارد. ترندیول به مانند دیجی کالا در همه بخش ها فروش داشته و در دیگر کشور ها هم بیشتر در زمینه مد و فشن فعالیت دارد. 
فروشگاه آنلاین ترندیول که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شدو در سال ۲۰۱
۸
 علی بابا یکی از سهامداران اصلی آن شد، در حال حاضر دارای بیش از ۱۵ میلیون کاربر، ۲۰۰۰ رسته کالایی و بیش از ۱۰۰ میلیون محصول مد و فشن می‌باشد.

ترندیول

هپسی بورادا یکی از قدیمی ترین فروشگاه های آنلاین ترکیه است که از سال ۱۹۹۸ شروع به فعالیت کرده است. هپسی بورادا با بیش از ۴.۵ میلیون محصول تجربه ی یک خرید راحت و آسان با قیمت های رقابتی را به ارمغان می آورد. از ویژگی های این مجموعه ارسال سریع در کمترین زمان ممکن در سطح ترکیه است. هپسی بورادا با بیش از ۷ میلیون مشتری در بازار خرده فروشی آنلاین فعالیت میکند.
همچنین این برند با ثبت برند hepsiglobal و دامنه ای مربوط به آن امکان دسترسی به بازارهای جهانی و همگانی رو از سرتاسر دنیا به محصولات و برندهای خودش فراهم کرده است.

​​​​

هپسی بورادا

امازون ترکیه در سال 2016 راه‌اندازی شد و دفتر مرکزی آن در شهر استانبول قرار دارد که محصولات متنوعی در آن به فروش می‌رسد.
بازار آمازون در ترکیه به علت تنوع بسیار بالا در محصولات و دسترسی مناسب به محصولات برای فروشندگان و خریداران جذاب است. از مشکلات فروشندگان داخلی در ایران برای ورود به بازارهای آمازون خارج از کشور سخت گیری های مجموعه آمازون برای ایرانی هاست

​​​​​​​

آمازون ترکیه

سایت ان 11 با توافق دو شرکت Dogus Group ترکیه ای و SK Group کره ای در سال 2011 راه اندازی شده است.این مارکت پلیس اولین رتبه در بین سایت های فروشگاهی ترکیه ای را دارا می باشد و دارای چندین میلیون کالا در تمامی دسته بندی های می باشد، n11 به صورت روزانه و ماهانه تخفیف های فوق العاده ای بر روی محصولات خود لحاظ می کند.
امکان فروش در سایت ان ۱۱ برای انواع لوازم الکترونیکی، پوشاک، اسباب بازی، محصولات ورزشی و همچنین تمامی محصولات مراقبت از کودک و ... توسط تیم ما فراهم میباشد.

​​​​​​​

n11
چرا صادرات از ایران ؟

در ابتدا، هزینه‌های تولید در ایران به دلیل قیمت مناسب مواد اولیه و نیروی کار ارزان‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر جهان است. این امر به صادرکنندگان این امکان را می‌دهد که هزینه تولید را کاهش داده و سودآوری خود را افزایش دهند. همچنین، ایران از منابع انرژی ارزان برای تأمین نیازهای تولیدی خود بهره‌برداری می‌کند، که این امر باعث کاهش هزینه‌های مرتبط با انرژی می‌شود. به علاوه، در بعضی از محصولات، هزینه کلی تمام شده در ایران نسبت به چین کمتر است، که این مزیت رقابتی به صادرکنندگان کمک می‌کند. علاوه بر این، صادرات محصولات ایران به ترکیه به دلیل وجود محصولات قابل فروش و استانداردهای لازم و جهانی، راحت‌تر و با امکانات بهتری نسبت به صادرات به سایر کشورها قابل انجام است. این مزیت‌ها همچنین به بازارهای جدید و قابلیت توسعه صادرات ایران کمک می‌کند.

مراحل و قدم های انجام شده برای صادرات 
صادرات محصولات به ترکیه و انجام تمامی فعالیت‌های فروش و ارسال به مشتریان
امکان انبارش و خدمات پردازش در ترکیه
تولید محتوا و درج محصول در فروشگاه‌های آنلاین ترکیه
مارکتینگ اختصاصی و تخصیص بودجه برای افزایش فروش
پرداخت به شرکای تجاری با کسر کمیسیون و هزینه‌های متناسب
تسویه حساب با مارکت پلیس ها و خدمات مالی بازگشت وجه ارزی به ایران
تسویه حساب با مارکت پلیس ها و خدمات مالی بازگشت وجه ارزی به ایران
پرداخت به شرکای تجاری با کسر کمیسیون و هزینه‌های متناسب
مارکتینگ اختصاصی و تخصیص بودجه برای افزایش فروش
تولید محتوا و درج محصول در فروشگاه‌های آنلاین ترکیه
امکان انبارش و خدمات پردازش در ترکیه
صادرات محصولات به ترکیه و انجام تمامی فعالیت‌های فروش و ارسال به مشتریان
درخواست سرمایه
درخواست تماس
نیاز به خدمات تامین چی داری؟